De beste Romantische Fantasy

Romantische Fantasy is een subgenre van de mainstream fantasy dat erg populair is, vooral bij vrouwelijk en jongere lezers. Het genre biedt veel leuke boeken die je kunnen meeslepen in een verhaal. Ontdek in deze lijst veel van de beste romantische fantasie die je kan vinden. Veel leesplezier.

Top 10 romantische fantasy

1

Genezer 1 - De genezer van Zalindov

Auteur: Lynette Noni
2021
Genezer 1 - De genezer van Zalindov

Deel 1 van de Genezer-serie, voor de lezers van Sarah J. Maas, Holly Black en De hongerspelen van Suzanne Collins

De zeventienjarige Kiva Meridan zit al tien jaar vast in Zalindov: de beruchtste gevangenis van Wenderall, waar slechts weinigen levend uit komen. Iedere dag vecht ze, als enige genezer, voor haar leven en dat van haar medegevangenen. Als de terminaal zieke koningin van de rebellenbeweging Zalindov wordt binnengebracht, krijgt Kiva de taak om haar lang genoeg in leven te houden voor een Trial by Ordeal: een toernooi van vier proeven die gebaseerd zijn op de elementen. Alleen de gevaarlijkste criminelen krijgen deze straf: ze zullen onder de meest extreme omstandigheden lucht, vuur, water en aarde moeten trotseren om vrijgesproken te worden.

Gebukt onder deze verantwoordelijkheid ontvangt Kiva een gecodeerd bericht van haar familie, met één duidelijke boodschap: ‘Hou haar in leven. We komen eraan.’ De rebellenkoningin kan met geen mogelijkheid meedoen aan het toernooi zonder te sterven en Kiva besluit haar eigen leven op het spel te zetten door in haar plaats mee te doen. Als ze wint zal niet alleen de koningin, maar ook zijzelf haar vrijheid terugkrijgen. Alleen heeft niemand het toernooi ooit overleefd.

2

Violet, vervloekt & verwoest

Er is altijd een prijs voor het tarten van het lot
Auteur: Gina Chen
2022
Violet, vervloekt & verwoest

Een duister en betoverend fantasydebuut.

Violet is een ziener en een leugenaar. Met haar slim geformuleerde voorspellingen drukt ze haar stempel op het koninklijke hof. Eerlijkheid is voor zwakkelingen, vindt ze, zoals de o zo niet-charmante prins Cyrus, die van plan is om Violet direct uit haar officiele rol te zetten zodra hij aan het einde van de zomer tot koning gekroond is. Maar wanneer de koning Violet vraagt een vals liefdesverhaal voor Cyrus te voorspellen, wekt ze een gevreesde vloek op die de ondergang of de redding van het koninkrijk zal betekenen. Violet staat voor een keuze: haar eigen lot in handen nemen, ongeacht de gevolgen, of toegeven aan de aantrekkingskracht tussen haar en Cyrus. Terwijl Violet en Cyrus dichter naar elkaar toe groeien, moet ze het opnemen tegen een mysterieus kwaad om zichzelf en het koninkrijk te redden – of alles en iedereen te verdoemen…

• Spanning, romantiek, magie en intrige
• Een boek dat leest als een duister sprookje dat je niet zal loslaten
• Een enemies-to-lovers romance om van te smullen!
• Het eerste deel van een duologie
• Voor de fans van Ashley Poston, Holly Black en Shelby Mahurin

3

Koninkrijk 1 - Het koninkrijk der bruggen

Wat als je verliefd wordt op de man die je gezworen had te vernietigen?
Auteur: Danielle L. Jensen
2022
Koninkrijk 1 - Het koninkrijk der bruggen

Prinses Lara heeft maar één gedachte voor haar kersverse echtgenoot op hun trouwdag: ik zal jouw koninkrijk op de knieën krijgen. Als enige route door een door stormen geteisterde wereld controleert het Koninkrijk der Bruggen alle handel en reizen tussen landen, waardoor de heerser zichzelf kan verrijken en zijn vijanden kan beroven, inclusief Lara’s thuisland. Lara is van kinds af aan opgeleid tot spion, dus wanneer ze als bruid naar de koning wordt gestuurd onder het mom van vrede, is ze bereid alles te doen wat nodig is om de verdediging van het ijzersterke Koninkrijk der Bruggen te doorbreken.

Maar als ze haar nieuwe thuis – een weelderig paradijs omringd door stormachtige zeeën – en haar nieuwe echtgenoot, Aren, leert kennen, begint Lara zich af te vragen waar het ware kwaad zit. Wat ze ziet is een koninkrijk dat vecht om te overleven, en een koning die zijn volk fel beschermt. Terwijl haar missie laat inzien wat het betekent om de brug te beheren, kan Lara de sudderende aantrekkingskracht tussen haar en Aren onmogelijk negeren. Met haar doel bijna binnen handbereik zal Lara haar eigen lot moeten bepalen: wordt ze de vernietiger van een koning of de verrader van haar volk?

4

De hemel in het ijs

Auteur: Adrienne Young
2018
Beste romantische fantasy boeken - De hemel in het ijs

De hemel in het ijs van Adrienne Young. Strijd, overleven, actie en romantiek

De wereld van de zeventienjarige Viking-dochter Eelyn bestaat uit oorlog voeren. Ze weet niet anders dan dat ze samen met haar clan, de Aska, telkens weer strijdt tegen hun grootste vijand, de Riki. Haar leven is wreed, maar eenvoudig: vechten en overleven. Totdat ze op het slagveld het onmogelijke ziet: haar broer die meevecht met de Riki. De broer die ze vijf jaar geleden zag sterven.
Eelyn wordt gevangengenomen en moet als slaaf overwinteren in de bergen bij de Riki. Maar als ze zichzelf begint te herkennen in de mensen die ze altijd heeft geleerd te haten, brokkelt de wereld die ze zo goed dacht te kennen langzaam af. Wanneer het dorp wordt aangevallen door een meedogenloze derde clan, moet Eelyn Fiske vertrouwen, de vriend van haar broer die haar meerdere keren heeft geprobeerd te vermoorden. Samen moeten ze een einde maken aan de bloedvete tussen de Aska en de Riki, anders zullen ze moeten toekijken hoe hun mensen worden afgeslacht.

De hemel in het ijs is een meeslepend historisch avontuur geïnspireerd op het tijdperk van de Vikingen, over loyaliteit, vergeving en de definitie van familie.

Een leuk fantasy boek binnen het subgenre van de romantic fantasy.

5

The Black Witch (Engels)

Auteur: aurie Forest
2020
beste romantische fantasy - the black witch

Dit debuut voor jonge volwassen van fantasy-auteur Laurie Forest brengt een levendig ingebeeld nieuw fantasierijk tot leven in The Black Witch Chronicles, waarin een fel vastberaden heldin een kracht moet omarmen waarvan ze nooit wist dat ze die had om iedereen van wie ze houdt te beschermen tegen de duisternis die over hun wereld. Een nieuwe zwarte heks zal opstaan... haar krachten zijn onvoorstelbaar groot. Elloren Gardner is de kleindochter en het absolute evenbeeld van wijlen Black Witch, de machtigste magiër die haar volk, de Gardnerians, ooit heeft gekend. Maar terwijl iedereen die ze ontmoet verwacht dat ze de formidabele erfenis van Carnissa Gardner zal waarmaken, is Elloren volkomen verstoken van macht in een samenleving die magische vaardigheden boven alles stelt. Wanneer ze de kans krijgt om haar levenslange droom om apotheker te worden na te jagen, sluit Elloren zich aan bij haar broers aan de prestigieuze Verpax University om haar eigen lot te omarmen, vrij van de schaduw van de erfenis van haar grootmoeder. Maar ze realiseert zich al snel dat de universiteit, die allerlei mensen toelaat - inclusief de vuurzwaaiende, gevleugelde Icarals, de gezworen vijanden van alle Gardnerians - een verraderlijke plek is voor de kleindochter van de Zwarte Heks. Terwijl het kwaad aan de horizon opdoemt en de druk om haar erfgoed na te leven toeneemt, zal alles wat Elloren dacht te weten worden uitgedaagd en weggerukt. Haar beste hoop op overleving is misschien wel een van de meest onwaarschijnlijke buitenbeentjes... als ze maar de moed kan vinden om degenen te vertrouwen die ze heeft geleerd te haten en te vrezen.

Dit boek is spijtig genoeg enkel beschikbaar in het Engels voorlopig.

6

Halo

Een onmogelijke liefde
Auteur: Alexandra Adornetto
2011
Beste romantische fantasy - Halo - Alexandra Adornetto

Venus Cove is niet meer dan een slaperig stadje. Daar komt verandering in wanneer vanuit de hemel drie engelen naar het stadje worden gestuurd: Gabriel, de krijger, Ivy, de heler, en Bethany, de tiener. Zo onopvallend mogelijk maakt het drietal zich op voor een strijd tegen het Kwaad. Om zo min mogelijk op te vallen, proberen de engelen zich als een gewoon gezin voor te doen. Bethany gaat naar de plaatselijke middelbare school, wordt verliefd en begint tegen alle regels van de hemel in een relatie.
Maar al snel blijken de drie engelen niet de enige bovennatuurlijke elementen in Venus Cove te zijn. De komst van een uiterst charmante, verleidelijke en bovenal dodelijk gevaarlijke jongen bedreigt het voortbestaan van de wereld en de engelen moeten al hun krachten bundelen om hem te bestrijden. Bethany kunnen ze daarbij niet missen, en de jonge engel zal moeten kiezen tussen de liefde en haar missie.

Een aanrader als je houdt van de combinatie romantiek en fantasy. Ook voor jongere lezers.

7

Fallen 1 - Fallen

Auteur: Lauren Kate
2020
Fallen 1 - Fallen

Wat als de persoon voor wie je voorbestemd bent nooit de JOUWE kan worden? Vanaf de allereerste schooldag trekt de mysterieuze, onweerstaanbaar aantrekkelijke en afstandelijke Daniël Grigori de aandacht van Luce Price. Hij komt haar akelig bekend voor en is haar enige afleiding op een plek waar mobieltjes verboden zijn en camera’s elke beweging waarnemen. Daniël laat heel duidelijk merken dat hij niets met Luce te maken wil hebben, maar ze kan hem niet negeren. Als een magneet wordt ze naar hem toe gezogen en ze is vastberaden om te ontdekken wat Daniël wanhopig geheim probeert te houden ook al betekent het haar dood.

Fallen is een gevaarlijke pageturner en het ultieme liefdesverhaal....

Kopen bij bol.com